GENEL BİLGİLER

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Genel Bilgiler

Fakültemiz Dünya çapında ulusal ve uluslararası Spor Örgüt ve Federasyonlarında hakem, antrenör, yönetici olarak görev yapan öğretim elemanlarına sahiptir. Öğretim elemanlarının yanı sıra Fakültemizde milli, profesyonel ve amatör sporcu sayısı yüksektir.

Okulumuz fiziki açıdan başlı başına bir spor kampüsü şeklindedir. Fakültemiz bünyesinde; “Atletizm Sahası, Cimnastik Salonu, Yüzme Havuzu, Futbol Sahaları, Drama Salonu, Dans Salonu, Masaj Salonu, Tenis Kortları, Çok amaçlı Spor Salonu, Uzak Doğu Sporları Merkezi, Tırmanış Duvarı, Fitness Salonu, Yemekhane, Yurt binası, Sosyal tesisler” bulunmaktadır.

Fakültemizde öğrencilerimizin akademik ve kişisel gelişimlerini destekleyici programlarımız bulunmaktadır:

Çift Ana Dal Programı: 24.Nisan.2010 tarihli  resmî gazete    sayı: 27561
yönetmelik ile
2011-2012 Öğretim Yılında Fakültemizde açılmış olan çift ana dal programı şuana kadar 13 mezun vermiş olup halen aktif durumdaki 56 öğrenci ile öğretime devam etmektedir.

            Erasmus Programı: Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi 2013 yılında Erasmus Programına Romanya ve Portekiz ile yapmış olduğu anlaşmalarla dâhil olmuştur. 2015 yılında bu anlaşmalara ek olarak Litvanya Kaunas Üniversitesi, Litvanya Klepedia Üniversiteleri ile ve Romanya Bükreş Spor Üniversitesi ile öğrenci-öğretim elemanı ve personel değişimleri anlaşmasına varılmıştır.

Farabi Programı

            2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu, 2547 Sayılı Kanunda değişiklik yapan 5772 Sayılı Kanun (18.06.2008) ve 2009 Bütçe Kanunu’na Eklenen Maddelerle hazırlanan programa 2011 yılında dahil olan Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi 2015 yılına kadar gerçekleşen öğrenci hareketleri aşağıdaki gibidir.

Bologna Programı

Üniversitemizin 2010 yılında uyum için çalışmalarına başlattığı Bologna Süreci’ ne tam uyumlu olan Spor Bilimleri Fakültesi Lisans ve Lisans Üstü eğitimi alan tüm öğrencilerin aldıkları dersler uluslararası akrediteye uygun ve diploma ekleri ile uluslar arası geçerliliğe sahiptir.

            Mevlana Programı

            23.Ağustos.2011 tarihli, 28034 Sayılı, Resmi Gazete yayınlanan Mevlana Değişim Programına ilişkin yönetmelikle programa dahil olmuştur. Fakat bu güne kadar herhangi bir öğrenci hareketliliği gerçekleşmemiştir.

Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik